Ana Sayfa Sağlık Sabaha zinde başlamanın yolları

Sabaha zinde başlamanın yolları

188
0
Paylaş

Kaliteli ve sağlıklı bir yaşam adına uykunun çok büyük önem taşıdığı bilimsel olarak kanıtlanmış bir yargıdır. Bu nedenle sabah uyanmakta zorlanan kişilerin, uyku problemi olan kişilerin veya belirli bir uyku düzeni olmayan kişilerin, bu gibi durumlardan çok büyük sorunlar yaşadığı bilinmektedir. Bu durum kişinin sabah uyandığı sırada kendini çok bitkin ve yorgun hissetmesine neden olacaktır. Peki sabaha zinde başlamanın yolları nelerdir?

Sabahları uyanmakta zorluk mu çekiyorsunuz?

Sabah nasıl dinç uyanılır?

Geceleri vücudun kendini dinlendirdiğini, temizlediği ve geliştirdiğini söylemek mümkündür. Bu nedenle gece yatmadan önce bedeninizi temizlemeniz, cilt bakımı yapmanız ve cildinizi temizlemeniz, sabah daha diri uyanmanıza neden olacaktır. Sabahları uyanır uyanmaz tüketmiş olduğunuz besinlerin de önemi son derece büyüktür. Beyaz çay ekstresi, papatya çayı ve azulen gibi sıvılar tüketmeye özen göstermeniz gerekmektedir. Geceden itibaren sırtüstü yatmak, yüzünüzün büyük ölçüde rahatlamasına neden olacaktır. Çünkü kişinin yüzüstü yatması, yüzüne kan gitmemesine, kırışıklıkların oluşmasına ve gözaltı torbalarının oluşmasına sebebiyet vermektedir.

Sabaha dinç uyanabilmek adına yapılması gereken şeyler

Gece uyku boyunca yastığınızın sizi yormaması da ciddi anlamda önem taşıyan bir durumdur. Bu nedenle yastık seçiminiz iyi olmalı ve ipek yastık kullanmanız gerekmektedir. Saç kırılması ve kırışıklık sorunlarının önüne de yine ipek yastıkla geçebilmeniz mümkündür. Öte yandan yastığınızın seviye bakımından alçak değil de yüksek olması, yine en önemli dinç uyanma faktörlerinden biridir.

Sabaha zinde başlamanın yolları

Sabahları uyanıldığında yapılması gerekenler;

  • Soğuk su ve doğal alkolsüz hamamelis yağını karıştırarak, yüzü 10 defa suya batırmak,
  • Mevsimlere göre nemlendirici kullanmak,
  • Kuru havaya karşı evinizde hava nemlendirici cihaz bulundurmak,
  • Radyasyondan uzak bir yatak odasına sahip olmak,
  • Akşam 11 ve sabah 7 arasında bir uyku düzenine alışmak,

gibi önemli faktörler, sabahları yüzdeki şişkinleri azaltacağı gibi, kırışıklıklarınızı, cildinizdeki sorunları ve kurulukları büyük ölçüde giderecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here