Ana Sayfa Güzellik Moda sanatçısından Eyeliner’ın sırları

Moda sanatçısından Eyeliner’ın sırları

177
0
Paylaş

Göz kalemi, gözlerinizin ışıltısını öne çıkaran ve onu ifade eden en önemli araçlardan biri. Makyaj ustaları tarafından eyeliner’ın sırlarını öğrenmek ister misiniz? o zaman gelin hep birlikte bakalım.

Sizlere bütün gün boyunca mükemmel görünmenizi sağlayacak bir kaç basit makyaj örneği sunuyoruz.

Göz makyajı sırları 1

Göz çevrenizi kalem için hazırlayın. Yumuşak ve donuk gölgeler kullanmak hem makyajın daha iyi gözükmesini sağlayacak, hem de zemini makyaja hazırlayacak. Unutmayın, kalemi daha iyi kullanabilmek için cildinizin pürüzsüz ve gergin olması gerekiyor.

Bu sayede kalem hem daha uzun süre bozulmadan kalacak, hem de gölgeler ile birlikte daha çok ortaya çıkacak.

Göz makyajı sırları 2

Kuyrukların daha berrak ve düzgün olması için her zaman gözün dış köşesinden başlamayı unutmayın. Ve acele etmeden yavaş hareket edin.

Fazla bastırılması önerilmemekle birlikte, çizgiyi daha etkileyici hale getirmek için dış kısma biraz daha baskı uygulayabilirsiniz.

Uygulamaya başlamadan önce kalemi elinizde ısıtmanızı öneriyoruz. Bu şekilde onu yumuşatır ve cilde uygulamasının daha kolay olmasını sağlayabilirsiniz.

Göz makyajı sırları 3

Her zaman baskın gözüken ve sivri uçlu kuyrukları kullanmak zorunda değilsiniz kendinizi buna şartlamayın. Çizgileri yumuşatmak için parmak uçlarınızı kullanabilir veya fırça darbeleriyle güzel gölgeler oluşturabilirsiniz.

Göz kalemi, gölgelerden daha yoğun ve yağlı bir yapıya sahiptir. Bu yüzden fırçaları hızlı bir şekilde tıkar. Bu durumda çizgiler göz kapağından hemen silinebilir.

Göz makyajı sırları 4

Göz kalemi çekmenin en ideal yollarından biri göz farından yardım almaktır. Göz farının etkisiyle çizgileriniz gün boyu yayılmadan etkisini korur.

Renk seçimi sizin zevkinize kalmış. Sadece göz kaleminin etkin gözükmesini istiyorsanız saydam bir makyaj uygulayabilirsiniz. Sakin ve zarif görünmek istiyorsanız mat gölgeler kullanın.

Bir eyeliner uygulaması makyajın son aşaması değilse kesinlikle üstteki göz kapağına uygulanacak rengi kullanın. Ancak göz kapaklarının alt kısımları için şeffaf mat gölgeleri kullanmak daha da iyi.

Göz makyajı sırları 5

Kirpiklerin büyüme çizgisine hem yukarıdan hem de alttan kurşun kalem uygulamayın. Bu, görsel olarak gözleri düşürecek ve kalem yayılmaya başlayınca izlenemeyen çevreler bulacaksınız.

Bir Rock yıldızı gibi görünmek istemiyorsanız, Eyeliner çekerken kalın çizgilerden kesinlikle kaçınmanızı öneriyoruz. Bu aynı zamanda uzun süreli makyaj için de geçerli. Gündelik hayatınızda bu kadar kalın çizgilere gerek yok.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here