Ana Sayfa Güzellik Kabarık saçlardan kurtulmanın yöntemleri

Kabarık saçlardan kurtulmanın yöntemleri

178
0
Paylaş

Saç konusunda en büyük dertlerin başında saç kabarmasının olduğu bilinmektedir ve bu durumu henüz net olarak bir çözüm bulunamamıştır. Ancak birkaç ufak yöntem sonucunda saçlarınızın bu denli kabarmasına, elektriklenmesine ve dahası sizi rahatsız etmesine engel olabilirsiniz. Nasıl mı? İşte saçların kabarmaması adına hayat kurtarıcı bilgiler.

Saçların kabarmaması için ne yapılması gerekir?

Saçların kabarmaması adına her şeyden önce sülfatsız şampuanların önem taşıdığını söylemek doğru olacaktır. Sülfatsız şampuanlar, saçın nemlenmesi konusunda etkili olacak ve en azından saçınızın kabarmaması konusunda büyük bir etkiye neden olacaktır. Öte yandan kuru saçların, havadaki tüm nemi sömürdüğü bilinmektedir ve bu nedenle özellikle kuru saçlar çok kısa süre içerisinde kabarmaktadır. Bu duruma çözüm bulabilmek adına, saçın havadaki nemi kapması yerine sizin saça gliserin ve shea butter gibi özel nemlendiricileri uygulamanız gerekecek. Bunun için ise söz konusu maddeleri içeren saç kremlerinden faydalanabilmenizde herhangi bir sakınca yoktur. Öte yandan saçların kabarması sorunu sadece bakımla çözüleceği için imkanınız varsa haftada bir defa saçlarınıza doğal maskeler uygulayın. Saçların aklınıza gelebilecek olan her türlü faktörden etkilenmesinden ötürü, saç tipinize uygun olan maskeleri tercih etmeniz, size ve saçlarınıza büyük bir fayda sağlayacaktır.

Saç kabarmasını engelleme yolları

Saçların özellikle duştan ya da yıkamadan sonra ciddi anlamda kabardığı görülmektedir. Bu duruma karşılık olarak ise sizin saçlarınızı duştan hemen sonra topuz yapmanız hem pratik hem de son derece kolay bir yöntem olacaktır. Kabarık saçlardan kurtulma yöntemlerinin başında, duş aldıktan sonra saçınıza uygun olan bakım kremini uygulayıp saçı nemlendirmek ve hemen ardından topuz yapmak geliyor. Dışarıya çıkacağınız zaman farkı kendi gözlerinizle çok net bir şekilde göreceksiniz. Son olarak saçlarınızı fön makinesi ya da kurutma makinesi ile kurutuyorsanız, bu kurutma seçeneğinden uzak durun. Saçınızın yüzde 90’ı kadarını kendi başına kurumaya bırakın ve sonrasında ise yüzde 10’luk dilimini fön makinesi ile kurutun. Saçlarınızı fön makinesi ile kuruturken, ısıya dayanıklı koruyucu kremleri kullanmaya da özen gösterebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here